Ar oro kondicionieriai yra saugūs naudoti?

kondiškeVasaros kaitrai vis labiau veržiantis į kambarius, oro kondicionieriai tampa atgaiva, padedančia atvėsinti įvairaus dydžio patalpas. Vis dėlto, neretai pasigirsta kalbų, tvirtinančių, kad oro kondicionierių naudojimas gali būti pavojingas sveikatai, t. y. teigiama, kad ši įranga skatina peršalimo ligas, sukelia gerklės skausmą, slogą ar kosulį. Ar iš tiesų oro kondicionieriai yra saugūs naudoti ir ką turime žinoti, kad išvengtume bet kokių sveikatos problemų?

 

Dėl ko iš tiesų susergama?

Kiekvienais metais pasitaiko peršalimo ligų, kurias sukelia tiek automobilyje, tiek namuose ar darbo vietoje naudojami oro kondicionieriai. Vis dėlto, reikėtų žinoti, kad organizmo reakcijas paskatina ne pati įranga, o staigūs oro temperatūros svyravimai, t. y., jei patalpoje bus palaikoma keliais laipsniais nuo lauko temperatūros besiskirianti atmosfera, o oro srautas bus menkai jaučiamas, susirgti nuo kondicionieriaus bus praktiškai neįmanoma. Vis dėlto, jei lauke oro temperatūra bus +30 laipsnių šilumos, o jūs sušilę ateisite į patalpą, kurioje bus palaikoma vos +18 laipsnių šiluma, susirgti iš tiesų įmanoma. Lygiai taip pat sveikatos problemų galite patirti išėję iš vėsios patalpos į saulės kaitrą.

 

Medikų rekomendacijos

Oro kondicionieriai gali sukelti neurologinius negalavimus, dirginti, džiovinti gleivines ir kvėpavimo takus, išprovokuoti uždegimus ir padidinti infekcijų riziką. Be to, netaisyklingas kondicionieriaus naudojimas gali pakenkti odai ir akims. Kad to išvengtumėte, vadovaukitės keliomis taisyklėmis. Visų pirma, nenaudokite kondicionieriaus maksimaliems lauko-vidaus temperatūrų skirtumams. Nepamirškite, kad žmogaus sveikatai geriausia būti erdvėje, kurios temperatūra yra ne žemesnė nei +21 laipsnis šilumos. Nebūkite oro kondicionieriaus veiklos zonoje. Jei atėjote iš karštos aplinkos, šiek tiek palaukite kitoje patalpoje, stenkitės, kad jūsų kūnas prie temperatūrų kaitos prisipratintų pamažu, nepatirdamas šoko.

 

Palaikykite tinkamą temperatūrą ir nepamirškite, kad oro kondicionieriai turi būti prižiūrimi

Kad išvengtumėte bet kokių sveikatos problemų, palaikykite tinkamą patalpos temperatūrą, nukreipkite kondicionieriaus oro srautą nuo savęs ir nepamirškite, kad oro kondicionieriai turi būti reguliariai valomi. Reguliarūs, instrukcijas atitinkantys kondicionieriaus priežiūros darbai ne tik padės išvengti peršalimo, bet ir užtikrins tinkamą patalpos oro kokybę, padės išvengti bakterijų ir virusų.

Vertindami oro kondicionieriaus būtinybę, nepamirškite, kad tiek neprotingai naudojama įranga, tiek visiškas jos atsisakymas gali būti vienodai pavojingas. Perkaitimas ir karštis ypatingai pavojingas mažiems vaikams, vyresnio amžiaus žmonėms ir širdies bei kraujagyslių ligomis sergantiems žmonėms.

 

Dažniausiai užduodami klausimai, užsisakant tortus šventėms

tortas

Pats svarbiausias bet kurios šventės atributas yra karalius tortas. Be šio skanėsto nepraeina nei gimtadienio, nei vestuvių, nei krikštynų šventės. O kur dar įvairios įmonių šventės, įkurtuvės, atidarymai bei kitokios progos.

Kalbant apie asmenines šventes, tortui skiriamas ypatingai didelis dėmesys. Daugeliui tai nėra „tik tortas“. Priešingai, tortų kepėjams dažnai tenka gerokai pasukti galvą, norint išpildyti kliento lūkesčius. O užsakovai dėl to nepagaili atitinkamai ir sumokėti. Svarbiausia pasirinkti patikimą kepėją, kuris sugebės išpildyti net ir įmantriausius norus.

Bet vis tik, nepaisant įvairių įmantrių norų ir paties torto išpildymo, klientams, užsakantiems tortą, iškyla nemažai klausimų:

Pats pirmas klausimas, kuris tikriausiai kiekvienam į galvą šauna pirmiausiai – kokį torto skonį pasirinkti? Ne paslaptis, kad yra ir tokių žmonių, kurie yra ištikimi savo pamėgtam skoniui. O tiems, kurie kaskart mėgsta eksperimentuoti ir ragauti vis kažką naujo, savo smalsumą ir akis galite paganyti tiesiog čia: https://www.soulkitchen.lt/produkto-kategorija/tortai/.

Kitas klausimas – torto svoris. Iš tiesų ne kiekvienas žino, kokio svorio torto reikėtų vienam ar kitam žmonių skaičiui. Tačiau šiuo atveju reikėtų atsižvelgti į tai, kad ne visi tortai yra vienodos sudėties. Net ir du to paties svorio tortai, priklausomai nuo savo ingredientų sudėties, vizualiai bus skirtingo dydžio. Todėl skaičiuojant torto svorį svarbu įvertinti jį pagal tai, koks kiekis turėtų tekti vienam asmeniui. O jis gali būti skaičiuojamas skirtingai.

Ir pagaliau – vyšnaitė ant torto – tai torto puošyba. Šiandien pamačius kai kuriuos šedevrus net negali patikėti, kad tai gali sukurti žmogaus rankos. Dekoras gali būti labai įvairus: skirtas vestuvių šventei, vaikams ar suaugusiems, atspindintis šventės stilių ir spalvas. Su cukraus mase ir be jos, gyvomis gėlėmis ar valgomu dekoru.

Kaip atnaujinti savo būstą – veiksmingi patarimai

interjeras

Nusprendėte, kad jūsų būstas privalo būti atnaujintas, nes paskutinį kartą jame remontas buvo atliktas prieš daugiau nei dešimtį metų? Norite, kad jūsų būstas nusidažytų naujomis spalvomis ir jis būtų gerokai komfortiškesnis? Natūralu, kad kiekvienas žmogus savo namuose nori jaustis taip, lyg būtų savo tvirtoje ir ramybės oazėje. Namuose mes norime atsipalaiduoti ir pailsėti. Norime jaustis jaukiai ir patogiai. Todėl jei mūsų būstas būna morališkai pasenęs ir pakankamai nusidėvėjęs, turime pasirūpinti, kad jis ir vėl taptų jaukus bei būtų praktiškas. Todėl visiškai suprantama, kad reikėtų pagalvoti apie savo būsto vidaus interjero atnaujinimą ir kapitalinį būsto remontą. Taip pat nereikia pamiršti, kad tokių užduočių atlikimas reikalauja nemenkų laiko sąnaudų ir didžiulių pastangų. Todėl pirmiausia reikėtų pagalvoti apie plano sudarymą. Jo pagalba jums turėtų būti lengviau suprasti, kiek turėsite investuoti ir nuo kokių darbų jums reikėtų pradėti.

Bet kuriuo atveju, šiandien daugelio tokio pobūdžio klausimų sprendimas tampa gerokai lengvesnis ir būna patogesnis, jei nepamirštama pasinaudoti internetu. Didžioji dalis įvairių paslaugų teikėjų šiomis dienomis turi savo teikiamas paslaugas pristatančius internetinius tinklalapius, tokius kaip Laiptukalve.lt. Tai reiškia, kad jei jūs pasinaudosite internetu, turėtumėte labai nesunkiai surasti ir jums aktualias paslaugas siūlančias bendroves. Tai reiškia, kad jums nebėra jokios priežasties ilgai ir nuobodžiai atgyvenusiais sprendimais ieškoti atitinkamų paslaugų teikėjų. Vietoje to, jūs galite labai lengvai ir greitai pasinaudoti internetu ir palyginti skirtingų paslaugų teikėjų teikiamas paslaugas.

Taip pat negalima pamiršti, kad renkantis paslaugų teikėjus ir įvairias vidaus apdailos medžiagas, didžiulis dėmesys privalo būti skiriamas kokybei, profesionalumui ir ilgaamžiškumui. Todėl jokiu būdu neturėtumėte orientuotis į pačius pigiausius sprendimus, siekdami kuo daugiau sutaupyti. Jūs turite suprasti, kad jei į savo būsto vidaus atnaujinimą ir kapitalinį remontą investuosite pakankamai lėšų, galėsite pasiektu puikiu rezultatu mėgautis daugybę metų. Todėl visiškai suprantama, kad norint kokybės, visuomet reikia investuoti ir pakankamai lėšų. Taigi, belieka pasinaudoti šiais patarimais ir atnaujinti savo būstą.

Ar sudėtinga parduoti būstą?

pardavėjas

Jei sugalvojote parduoti savo butą, svarbiausia įsitikinti, kad jūsų nuosavybės dokumentai yra tvarkingi. Jums būtina pasiruošti šiuos dokumentus: pardavėjo asmens dokumentą; nuosavybės pažymėjimą; dokumentus, kurių pagrindu buvo įgytas parduodamas turtas; kadastrinių matavimo bylą; energetinio naudingumo sertifikatą; sklypo planą; bendrijos pažymą; tesimo leidimą; banko leidimą parduoti; sutuoktinio sutikimą. Tačiau jei jūsų butas yra įkeistas, tuomet parduoti būstą gali būti sudėtinga. Tuomet pravartu kreiptis pagalbos, o jums padėti galėtų NT brokeris. Jis padės jums įvertinti savo turimą turtą ir nustatyti rinkos kainą. Nekilnojamojo turto brokeris pasirūpins ir patars kaip reprezentatyviai paruošti informaciją apie būsto pardavimą, pvz. tinkamai jį sutvarkyti, nufotografuoti ir pateikti patrauklų aprašymą. Taip pat reiktų nepasiriboti vien tik nekilnojamojo turto brokerio paslaugomis, reiktų kuo plačiau didesniam žmonių ratui paskleisti informaciją ž, jog planuojate ar parduoti ar parduodate būstą. Reiktų savo skelbimą įkelti į kuo daugiau populiariausių nekilnojamojo turto interneto svetainių. Pasinaudokite ir socialiniais tikslais, taip pat galima ir buto lange ar balkone pakabinti reklaminį tentą.

Pirkėjai itin domisi nekilnojamojo skelbimais, kuriuose yra siūloma informacija apie galimybę atvykti ir apžiūrėti būstą. Apžiūros metu, nesistenkite girti savo būsto, o pasistenkite atsakyti į visus potencialiems pirkėjams kilusius klausimus. Būkite nuoširdūs ir neslėpkite jei jūsų būstas turi tam tikrų trūkumų. Kitu atveju, jei jie išaiškės po pardavimo, tai pirkėjai turi pilną teisę jus paduoti į teismą, prašydami atlyginti patirtą žalą.

Nevenkite derybų, jei pirkėjas nori sutarti dėl nuolaidos ar palankesnių atsiskaitymo sąlygų. Jas aptarus, galite pasirašyti sutartį, kurioje būtų įvardijamos visos pardavimo sąlygos., konkretūs atsiskaitymo terminai. Galutiniai buto pardavimas yra įforminamas patvirtinus būsto pirkimo- pardavimo sutartį notariškai.

Prailginkite savo buitinės technikos tarnavimo laiką ir daugiau sutaupykite

remontas

Buitinės technikos prietaisai, tokie kaip šaldytuvai, indaplovės, džiovyklės ar kaitlentės, reikalauja priežiūros ir pakankamo dėmesio. Nemenka dalis mūsų namuose kasdien naudojamų buitinės technikos prietaisų gali gyvuoti net ir 20 metų – jei tik skiriame jiems pakankamą dėmesį.

Tuo tarpu buitinės technikos priežiūra yra susijusi su saugumo reikalavimų paisymu, reguliariu prietaisų valymu ir tinkamu jų naudojimu. Taip pat visuomet yra naudinga kartas nuo karto pasinaudoti buitinės technikos meistrų teikiamomis paslaugomis, atliekant profilaktinę jūsų namuose esančių buitinės technikos prietaisų techninę apžiūrą (https://www.vilniausmeistrai.eu/aptarnaujama-technika/dziovyklių-remontas/).

Taigi, į buitinės technikos prietaisų priežiūrą reikėtų žvelgti lygiai taip pat kaip ir į savo kasdien eksploatuojamos transporto priemonės priežiūrą – nepamirštant, kad tokie prietaisai jau seniai yra nepamainomi mūsų gyvenimo pagalbininkai. Todėl jei nuo šiol savo buitinei technikai imsite skirti daugiau dėmesio, nustebsite, kaip reikšmingai galite prailginti jos tarnavimo laiką.

Neignoruokite net ir labai menkų problemų

Neilgai trukus prieš visiškai sugendant jūsų buityje naudojamam prietaisui, jūs įprastai pirmiausia pastebėsite tam tikrą nežymią problemą, pvz., buitinės technikos prietaiso veikimo sutrikimą, tam tikros funkcijos neveikimą ar kt. Tokie ženklai jums turėtų pasufleruoti, kad jūsų buitinė technika gali greitai sugesti, todėl laukti nėra jokios priežasties.

Dažnai tokiais atvejais mes galime girdėti pasikeitusį buitinės technikos veikimo garsą, didesnį prietaisų kaitimą, tam tikrus neįprastus kvapus, prastą buitinės technikos funkcijų įgyvendinimą ir kt. Vos tik pastebite ką nors neįprasto ir nekasdienio, turėtumėte susisiekti su buitinės technikos remonto meistrais. Tai būtų gerokai pigesnis ir išmintingesnis sprendimas nei laukti ir tikėtis, kad jūsų buitinė technika savo problemas „išspręs savaime“. Tuo tarpu laukimas ir tokių neigiamų veiksnių ignoravimas galiausiai gali nulemti būtinybę jūsų buitinę techniką keisti nauja.

Reguliarus techninės būklės patikrinimas

Reguliarus buitinės technikos prietaisų tikrinimas yra viena iš pačių pagrindinių priemonių, kuri padeda užtikrinti ilgesnį tokių prietaisų tarnavimo laiką. Kartą per pusmetį turėtumėte pasinaudoti buitinės technikos remonto specialistų siūloma profilaktine buitinės technikos prietaisų apžiūra.

Tokių profilaktinių apžiūrų metu meistrai nustatys, kokia yra jūsų kasdien naudojamos buitinės technikos būklė ir įvertins, kokių remonto darbų reikia norint užkirsti kelią tolimesniems rimtesniems techniniams gedimams. Tuo pačiu metu šios srities specialistai pašalins nešvarumus ir susikaupusias dulkes, tokiu būdu pagerinant prietaisų veikimą, padidinant jų efektyvumą ir užkertant kelią papildomoms galimoms problemoms.

Vadovaukitės saugumo reikalavimais ir naudojimosi taisyklėmis

Kiekvienas iš mūsų prieš pradedant naudoti savo buitinę techniką, turėtume įsigilinti į jos naudojimo instrukciją bei visus gamintojų pateikiamus saugumo reikalavimus. Net jei jums iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad jūsų įsigyta buitine technika naudotis yra labai paprasta ir tokiame procese nėra nieko neįprasto ar neaiškaus, vis dėlto į minėtą informaciją atsižvelgti ne tik reikia, tačiau ir būtina.

Jei jūs ignoruosite gamintojų pateikiamus patarimus, galite labai neigiamai paveikti savo buitinės technikos veikimą ir sutrumpinti jos tarnavimo laiką. Be to, neretai žmonės pačius elementariausius ir savaime suprantamus dalykus tiesiog visiškai pamiršta, todėl nepamirškite, kad instrukcijos yra pateikiamos nebe priežasties.

Kreipkitės tik į patyrusius buitinės technikos remonto meistrus

Jei norite, kad jūsų buitine technika būtų pasirūpinta tinkamai ir profesionaliai, atsižvelgiant į visus šiuolaikinius standartus, jums būtina pasirinkti buitinės technikos remonto meistrus, kurie šioje srityje turi didžiausią patirtį ir teikia profesionalias paslaugas. Kvalifikuoti ir patyrę buitinės technikos meistrai užtikrina, kad būtų pasiektas geriausias įmanomas rezultatas, o remonto metu būtų naudojamos tik kokybiškos ir originalios pakaitinės dalys.

Kur rasti naują, gerą lovą?

lovaSulūžo lova? O gal remontuojate kamabrį, norite naujos, bet niekur nerandate tokios, kad patiktų? O ar žiūrėjote https://www.baldusale.lt/miegamasis? Jeigu ne, tai tikrai verta.

Išsirinkti – nemenkas iššūkis

Miegamojo baldai – iššūkis nemenkas? Gal ir taip, tačiau žinant, kur įsigyti, tai kur kas paprasčiau. Ir kambarys tampa toks, kokio norite. O kokio miegamojo paprastai pageidaujama?

  • Gražaus. Estetiško. Malonaus akiai. Priimtino, atitinkančio skonį.
  • Praktiško.
  • Komfortiško.

Kad panorus pailsėti pavyktų jaukiai įsitaisyti. Kad prireikus eiti miegoti pavyktų lengvai užsnūsti. Kad kasryt pabustume žvalūs. Tai vos keletas pavyzdžių, kokie norai vyrauja. Vyrauja ir dar vienas – rasti gerą kainos ir kokybės santykį. Nelengvas uždavinys, nelengvas… O gal vis tik?.. Jeigu jau susipažinote su „Baldų sale“, tai naujos lovos paieška įgauna aiškumo.

Veikiausiai atrodo, kad plačiame asortimente sunku net užsiminti apie tokį dalyką kaip aiškumas. Vis dėlto paieška elektroninėje parduotuvėje – tikslingesnė, nei galima pagalvoti. Kodėl? Todėl, kad renkamasi pagal kategorijas. Kodėl dar? Todėl, kad yra paieškos filtrai. Ir todėl, kad ieškoma tuo metu, kai patogu (nereikia taikytis prie prekyvietės nurodytų darbo valandų).

Beje, ieškodami atkreipkite dėmesį ne tik į dizaino subtilybes. Svarbu yra vieta patalynei. Ar ji yra? Kokia ji?

Žinoma, tai dar ne viskas. Matmenys – vienas tų dalykų, apie kuriuos tikrai nemažai galvojama. Štai vienas gyvenantis žmogus mąsto: platesnė ar siauresnė lova? Viengulė ar dvigulė? Pigi ar prabangi? Ne paslaptis, kad tai susiję ir su ateities planais. Papostringaujama apie santykius, galbūt apie vestuves… T. y. apie gyvenimo pokyčius, kai reikia šio to platesnio… Tad turbūt sutiksite, jog šio baldo įsigijimas – tarsi tam tikra investicija.

Beje, tai investicija ir kita prasme. Juk kalbame apie miego pagrindą. O miegas – būtinas. Pailsėję tampame žvalūs, mūsų nuotaika nesubjurusi, esame energingi. Ir viena iš priežasčių – kad miegojome ant patogaus pagrindo.

Abstraktus ir konkretus atsakymas

Kur rasti naują lovą? Ir gerą? Abstraktus atsakymas – internete. Konkretus atsakymas – „Baldų salėje“. Įvairovės nemažai, todėl dar gražesnis, dar patogesnis, dar jaukesnis miegamasis – įgyvendinamas tikslas. Ir svarbu suprasti, kad tai nėra užgaida. Juk nakties poilsis – būtinas.

 

Namų kino sistema  – ką žinoti prieš planuojant pirkimą?

namu kinas

Nieko nėra geriau kaip lietingais vakarais susirinkti prie televizoriaus vakaro filmui, serialui ar žaidimui. Gera kino sistema leidžia susigalvoti įvairiausių pramogų, o namai tuomet tampa mieli ir smagūs. Technologijos keičiasi, siūlomi nauji sprendimai, tad natūralu, jog televizorius tampa jau ne tik paprastu televizoriu, o dalimi platesnės sistemos užtikrinančios turiningą laisvalaikį.

Namų kinas nėra sudėtinga sistema, visgi privalu suprasti kas tai, jog būtų lengviau priimti sprendimus įsirengiant ją namuose. Tad šiame straipsnyje trumpai aptarsime esminius namų kino sistemos elementus, į ką atkreipti dėmesį planuojant įsigyti ir kas svarbiau, o kas ne taip svarbu planuojant pirkinį.

Televizorius. Televizorius arba tas didelis plokščias daiktas į kurį žiūrime yra vienas esminių ir pirmųjų pirkinių namų kino sistemai. Dažniausiai TV yra kiekvienuose namuose, tačiau jei visgi iki šiol neįsigijoje arba kaip tik žvalgotės naujo – apsvarstykite įsigyti šiuolaikiškiausius 4K HDR TV, kurie šių dienų technologijos pažangumo viršūnė.

Kambarys. Naujo kambario greičiausiai nepastatysite, tačiau planuojant būtina įvertinti kambario, kuriame bus namų kino sistema, dydį. Techniškai, kuo didesnis kambarys, tuo geriau, erdviau, patogiau. Tačiau jei kambarys nedidukas, nereikia pergyventi. Tiesiog atitinkamai reikės pasirinkti televizorių bei garso kolonėles pagal kambario didį.

Transliavimo įranga. Namų kino įrangos privalumas – galima transliuoti viską. Pavyzdžiui, prijungti telefoną ir klausytis įrašytų įrašų, ar prisijungti kompiuterį, planšetę ir transliuoti muziką, video. Taip pat galima prisijungti prie įvairių aplikacijų, tokių kaip Spotify. Žodžiu, viskas įmanoma ir viskas patogu.

garsi koloneles

Patogumas pajungti. Jei esate nepatyręs technikas ir planuojate įsigyti pirmą namų kino sistemą, tuomet „susirink pats“ tipas, kuomet įsigyjami skirtingi prietaisai ir jungiami į vieną bendrą sistemą, gali pasirodyti sudėtinga užduotis. Visgi, toks variantas, su profesionalų pagalba taptų idealiu pagal jūsų kambarį bei biudžetą. Žinoma, galima konsultuotis su specialistais, pavyzdžiui, teirautis, kokia garso aparatūra tiktų jūsų atveju, koks televizorius suderinamas su transliavimo įranga ir pan. Arba galima tiesiog nesukti galvos ir pasirinkti jau sukomplektuotą namų kino sistemą.

Kas sudaro namų kino sistemą?

Natūralus klausimas, svarstantiems, ką reikės įsidėti į pirkinių krepšelį. Paprastai sistemą sudaro:

  • Televizorius arba projektorius ir ekranas (vaizdui rodyti).
  • Video šaltinis (kabelinės , palydovinė, skaitmeninė tv).
  • Namų kino imtuvas (energija ir „smegenys“ sujungianti visas sistemos dalis).
  • Garso kolonėlės (geram garsui užtikrinti, dažniausiai pasirenkama 5 + garso kolonėlių komplektas).

Pradžia padaryta, supratimas jau yra. Kuomet suprantate ką perkate, išsirenkate geresnį variantą, tad sėkmės paieškose ir gerų pirkinių namams!

 

Bituminės dangos stogams – populiariausias sprendimas

stogasIeškant geriausių sprendimų stogo įrengimui, šiandien Lietuvoje, kaip ir daugelyje užsienio šalių, populiarumo viršūnėje vis dar yra bituminės dangos stogams. Stogų dangų gamintojai siūlo gana platų pasirinkimą, todėl šiandien galima rinktis ne tik įprastas rulonines bitumines dangas ar bituminius lakštus, bet ir prilydomą bituminę stogo dangą, čerpes bei kitus sprendimus. Kodėl ir kada verta rinktis tokį sprendimą?

Kada tinka bituminė stogo danga?

stogo dangų gamintojai pastebi, kad bituminės dangos pasirenkamos pačiais įvairiausiais atvejais. Tai reiškia, kad toks stogo dengimas populiarus ne tik įrengiant privačius namus, bet ir dengiant komercinių pastatų ar viešųjų įstaigų stogus. Be to, labai dažnai tai paprastas ir tinkamas pasirinkimas tuomet, kai reikia uždengti didele stogo erdvę. Kai dangos reikia daug, bituminė danga yra vienas geriausių pasirinkimų dėl kainos ir kokybės santykio. Taip pat dėl savo lankstumo ir lengvo montavimo, ekspertai siūlo bituminė dangą stogams rinktis ir tuomet, kai reikalinga uždengti išskirtinių formų stogus. Pavyzdžiui, stogas nėra nuožulnus, jis yra išlinkęs ar net kupolo formos. Tokiais atvejais puikiai pasitarnaus bituminės stogo dangos.

Kokių formų galima ieškoti?

Labai dažnai naujakuriai, bandydami išspręsti stogo dengimo klausimą, nustemba išgirdę, jog bituminės dangos gali būti labai įvairios. Daugelis iki šiol mano, jog tai tėra plokštės, montuojamos ant stogų. Tačiau šiandien gamintojai siūlo platų dangų pasirinkimą, priklausomai nuo to, koks stogas ir kokie kriterijai keliami dangai. Pavyzdžiui, kai reikalinga darbus atlikti kuo skubiau, geriausia rinktis prilydomas stogų dangas. Taip pat tokiais atvejais galima rinktis mechaniškai tvirtinamą dangą. Tuo tarpu jeigu reikalinga stogą atnaujinti ar renovuoti, geriausias pasirinkimas – šaltai klijuojamos bituminės dangos stogams. 

Kodėl verta rinktis bituminę dangą?

Bituminės dangos stogams dažniausiai yra rekomenduojamos dėl ekonomiško sprendimo. Tai nėra pats pigiausias stogo dengimo sprendimas, tačiau suteikiama stogo dangos kokybė ir tarnavimo laikas atitinka jos kainą. Be to, šis dangos sprendimas yra lengvai montuojamas, todėl dažnai pirkėjai gali jos montavimu pasirūpinti patys ir sutaupyti pinigų, kuriuos reikėtų mokėti profesionaliems meistrams už montavimo darbus. Taip pat toks stogas geriau apsaugos patalpas nuo garso. Tai ypač aktualu privačių namų gyventojams, kurie ieško geriausio sprendimo savo namų stogui.

 

Kaip atrodo moderni virtuvė su klasikos prieskoniu?

virtuvės baldai

Jei vertinate eleganciją ir jus domina moderni virtuvė su klasikos elementais, pradėkite nuo spalvų. Paprastai moderni klasika siejama su lengvesniu ir šviesesniu interjeru, išgryninant moderniojo stiliaus elementus ir linijas. Tai virtuvė, kurioje dominuoja kokybė ir praktiškumas, vengiama itin puošnių klasikos elementų. Žvelgiant į tokią virtuvę, visų pirma matoma tvarka ir švara, patogumas ir komfortas. Virtuvė išsiskiria gana dideliu stalčių plotu, tiesiomis baldų linijomis.

Kaip atrodo modernios klasikos virtuvė?

Dizaino specialistai pastebi, kad virtuvės interjeras negali būti atsietas nuo kokybės. Kadangi čia esantys baldai yra veikiami ryškių temperatūrų skirtumų, nuolatinės drėgmės ir karščio, baldai turi atlaikyti itin sudėtingas naudojimo sąlygas ir ilgą laiką išlaikyti savo prekinę išvaizdą. Šiam tikslui įgyvendinti reikalingi patyrę baldininkai, galintys užtikrinti kokybės ir estetikos dermę.

Moderni klasika – tai stilingos prabangos interjeras, įkūnijantis rafinuotumą ir patogų naudojimą. Toks interjeras yra efektingas, traukiantis aplinkinių dėmesį, tačiau tuo pačiu kalba apie kasdienį paprastumą. Tai virtuvė, kurioje patogiai jaučiasi šių dienų žmogus, ruošdamas maistą ir bendraudamas su šeimos nariais ar draugais. Dažniausiai virtuvės interjerui parenkami kiek masyvesni baldai, gana drąsiai derinami skirtingi apdailos variantai ir jų kombinacijos. Paprastai modernios klasikos stiliumi įrengtoje virtuvėje nėra gausybės aksesuarų ar dekoro elementų, visos detalės pritaikytos praktiškam naudojimui.

Moderni klasika reikalauja profesionalų pagalbos

Neapsigaukite – modernios klasikos interjeras gali kelti rimtų iššūkių net ir patyrusiam interjero specialistui. Derinti skirtingus stilius, parinkti spalvas, rūpintis korpusinių baldų gamyba, erdvės išplanavimu, darbo zonos praktiškumu nėra lengva užduotis. Kad būtumėte tikri rezultatu, rekomenduojame bendrauti su patyrusiais dizaineriais, galinčiais parengti konkrečiai jūsų virtuvės patalpai tinkantį interjero sprendimą. Baldus gaminkite pas patyrusius meistrus, kurie garantuos tiek gaminių kokybę, tiek ilgaamžį prekinės išvaizdos išsaugojimą, tiek patogų ir praktišką naudojimą. Nepamirškite, kad virtuvė paprastai yra visos gyvenamosios erdvės traukos centras, todėl lemia ir kitų patalpų interjerą. Jei visuose namuose dominuoja minimalizmas ar Provanso nuotaika, moderni klasika atrodys tarsi svetimkūnis ir darkys būsto atmosferą.

Mažos svetainės įrengimas – kokius baldus rinktis?

baldai svetainei

Kurdami interjerą mažoms erdvėms, visada susiduriame su šiokiais tokiais apribojimais – į kambarį turi ne tik tilpti visi reikalingi baldai, bet ir kambarys turi atrodyti pakankamai erdviai ir neapkrautai. Todėl tiesiog privaloma žinoti, kokius baldus reikia pasirinkti ir kaip juos pastatyti, kad Jūsų maža svetainė ne tik atrodytų pasakiškai, bet ir atitiktų visus jūsų poreikius. Pateikiame keletą naudingų patarimų, padėsiančių Jums mažą svetainę paversti rojaus kampeliu.

Rinkitės nedidelius baldus

Maži baldai – puikus pasirinkimas žmonėms, turinties mažas svetaines. Įkurdami mažus kambarius, visada prisiminkite apie proporcijas. Masyvus baldai mažoje erdvėje atrodys didesni nei yra iš tiesų, todėl jų derėtų vengti. Vietoje didelio stalo rinkitės mažą žurnalinį staliuką.

Ypatingas dėmesys sofoms

Dažniausiai, sofa – tai pats didžiausias svetainės baldas. Tam, kad sumažinti sofos užimamą plotą, rinkitės sofą su plonais atlošais. Jeigu Jūsų svetainė itin mažą, rinkitės sofą be atramos nugarai ir ją pastatykite prie sienos. Tam, kad sėdėti būtų jaukiau, dekoruokite ją pagalvėlėmis.

Foteliams svetainėje ne vieta

Nors, foteliai, iš pirmo žvilgsnio, nepamainomi baldai, jie užima labai daug brangios svetainės erdvės. Baldų parduotuvėse gausu įdomaus dizaino kėdžių, puikiai pakeisiančių didelius ir gremėzdiškus fotelius.

Mažoms erdvėms – tik šviesios sienos

Mažoms erdvėms dekoruoti rinkitės baltą ar kitą šviesią spalvą. Balta spalva puikiai atspindi šviesa, todėl kambarys vizualiai padidėja. Baltas kambarys Jums atrodo kaip ligoninės palata? Suteikite jai jaukumo pridedami keletą jaukių aksesuarų ar pasodindami keletą dekoratyvinių augalų.

Pakankamas dėmesys apšvietimui

Organizuodami svetainės interjerą, nenaudokite stalinių lempų ar toršerų – taip vizualiai dar labiau sumažinsite kambarį. Geresnė mintis – papildomas sieninis apšvietimas. Taip pat atkreipkite dėmesį į šviesos spektrą – naudokite dienos šviesos lempas (3500 – 4500 K). Taip savo svetainei suteiksite jaukumo ir erdvės aurą.

Baldų simetrija ir lygiškumas

Kambarys atrodys erdviau, jeigu išlaikysite simetrijos ir lygiškumo pojūtį. Stenkitės, jog visos interjero detalės būtų simetriškos, panašių spalvų bei dydžių. Skirkite ypatingą dėmesį aksesuarams – stenkitės, jog jie eitų poromis.

Viską kruopščiai planuokite

Protingas kambario erdvės planavimas – vienas svarbiausių aspektų, įrengiant mažą svetainę. Baldus planuokite ir išstatykite taip, jog svetainėje esantys asmenys netrukdytų vieni kitiems. Šį efektą gausite, jeigu visus pagrindinius baldus statysite arčiau sienų, palikdami kambario centrą laisvą.

Rinkitės lentynas, o ne sekcijas

Sekcijos – tai nors ir labai talpus ir praktiškas, tačiau labai gremėzdiškas baldas, kuriam mažoje svetainėje – ne vieta. Tačiau tai nereiškia, jog Jums reiktų atsisakyti erdvės, kurioje galėtumėte susidėti visus savo daiktus. Galite lengvai susiprojektuoti tokią lentyną, kuri atliktų visas sekcijos funkcijas : tarnautų kaip lentynos, spintelės, vieta televizoriui ar audio sistemai.