Įmones savarankiškai dirbantys asmenys pasirenka ne visada

mb

Savarankiškumą ir finansinę nepriklausomybę nori įgyti daugelis žmonių, todėl pastebima, kad Lietuvoje daugėja savarankiškai dirbančių asmenų skaičius. Be abejo, ne visi viską atlieka tinkamai – vis dėlto būna tokių, kurie kaip ir bankrutuoja dėl netinkamai priimtų sprendimų. Vienas tų sprendimų yra būtent veiklos legalizavimas. Biurokratija nėra tokia sudėtinga, kokia mėgsta vaizduoti nesėkmes patyrę asmenys. Pasak ekspertų, kiekvienam žmogui gali būti priimtinas vis kitoks veiklos įteisinimo modelis. Šiuo metu populiariausi pasirinkimai yra tarp individualios veiklos registravimo ir įmonės steigimo. Aišku, kiekvienam reikėtų įvertinti kas būtent jam būtų naudingiau.

 

Įmonių steigimas naudingas tiems, kurie gali sau leisti veiklą pradėti su didesniu kapitalu. Registravimo metu išleidžiamos šiek tiek didesnės sumos tuomet kai pasirenkama įmonė, o ne individuali veikla. Mat, pastarasis variantas apskritai nesukelia jokių išlaidų. Bet, įmonės pasirinkimas irgi nėra blogas variantas.

 

Jeigu veiklą vykdysite įmonės vardu, tuomet reikės nuspręsti kokio tipo juridinį statusą teks pasirinkti. Šiuo metu vienas populiariausių pasirinkimų – UAB bei mažosios bendrijos. Pastarasis variantas naudingas tiems, kurie nenori išleisti didelių sumų registravimo metu – įstatinio kapitalo čia nėra, bet taikomi kiek kitokie reikalavimai bei mokestinė našta. Mažąsias bendrijas, kaip ir kitas įmones šiuo metu galima ne tik registruoti, bet ir nusipirkti. Tai matoma iš pasiūlymų su antraštėmis „parduodu mažąją bendriją“ ir t.t.

 

Dabar yra nemažai pardavėjų, kurie siūlo įvairių rūšių juridinius statusus ypač geromis kainomis. Galite rinktis tiek uždarąsias akcines bendroves, tiek viešąsias įstaigas, tiek individualias įmones, tiek mažąsias bendrijas ir t.t. Žinoma, pravartu žinoti, kad ne kiekvienas pardavėjas yra sąžiningas.

 

Renkantis pardavėją, turėtumėte nemažai laiko skirti apžvelgiant kokią reputaciją jis turi. Būna atvejų, kuomet žmonės įsigyja įmones su skolomis. Būna tokių situacijų, kuomet perkamos bankrutuojančios įmonės, o pirkėjai apie tai nieko nežino.

 

Jeigu galvojate, kad veiklą pradėsite turėdami juridinį statusą, tuomet turėsite daugiau pasidomėti tiek registravimo, tiek ir įsigijimo klausimais. Patartina vengti skubotų sprendimų, kad neištiktų tokie nemalonumai, kurie išvardinti prieš tai. Įsigyti įmones naudinga todėl, kad galima sumažinti išlaidas, bet tai nereiškia, kad įsigijimo procesas turi būti neapdairus.

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.