Mėgėjiškos ir profesionalios krūmapjovės

krūmapjovėsKrūmapjovės gali būti mėgėjiškos ir profesionalios. Toks jų paskirstymas priklauso nuo to, kaip intensyviai jos bus naudojamos.

Mėgėjiškos krūmapjovės – tai visos elektrinės ar akumuliatorinės žoliapjovės arba trimeriai, taip pat benzininės krūmapjovės. Visos jos skirtos darbams nedideliuose nuosavuose plotuose. Perkant tokias krūmapjoves į bendrą komplektą įeina pjovimo galvutė, valymo diskas (naudojamas, kai reikia nupjauti tankią ir sumedėjusią žolę), diržai ir įvairūs kiti priedai, reikalingi krūmapjovės nešiojimui arba jos priežiūrai.

Mėgėjiškos krūmapjovės gali skirtis savo patvarumu. Tai įvertinti galima tiesiog vizualiai pagal tai, kokia yra vamzdžio, kuris jungia krūmapjovės variklį su pjovimo elementu, forma. Elektrinėse žoliapjovėse arba trimeriuose šis vamzdis būna lenktas. Jo viduje įtaisytas trosas, kuris ir suka šio prietaiso pjovimo galvutę. Tačiau tokie prietaisai paprastai būna mechaniškai silpni, todėl su jais neįmanoma pjauti labai aukštą žolę arba tokias žoles, kurių kotai paprastai būna stori, pavyzdžiui, dilgėles, varnalėšas ir pan. Nes minėtas trosas nuo perkrovų gali deformuotis arba netgi lūžti.

Benzininių krūmapjovių vamzdis būna tiesus, o jo viduje įtvirtintas metalinis velenas arba strypas. Tokios krūmapjovės mechaniškai bus daug patvaresnės, su jomis galėsite ramiai pjauti kad ir aukštesnę žolę, šis prietaisas pakankamai stiprus, kad atlaikytų intensyvius pjovimo darbus.

Profesionales krūmapjoves galima naudoti įvairiems pjovimo darbams, jos tiks netgi valyti šalia miško ar laukų augančius krūmynus. Tiesiog reikia pasirinkti prietaisą su atitinkamu disku. Tačiau tokios krūmapjovės jokiu būdu negalima panaudoti vietoje grandininio pjūklo, pavyzdžiui, pjauti medžius. Ir žinoma, tokio disko jokiu būdu negalima naudoti, kai dirbate su mėgėjiška krūmapjove, nes dėl per didelių apkrovų gali būti pažeistas reduktorius.

Suprantama, kad su profesionaliomis krūmapjovėmis daugiausia dirba įmonės, kurios teikia atitinkamas žolės pjovimo paslaugas. Profesionaliose krūmapjovėse montuojamos papildomos sistemos, kurios sumažina vibraciją, todėl tokie prietaisai yra atsparūs net ir labai didelei mechaninei apkrovai. Šiose krūmapjovės montuojami galingi varikliai. O kad prietaisus būtų patogiau nešioti darbo metu, prie jų dar tvirtinami specialūs paminkštinti diržai.

 

 

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.