Keli paramos saulės elektrinėms variantai

saulės

Lietuvoje mažesnėms nei 30 kW galios saulės elektrinėms bei saulės kolektoriams įsirengti taikomi supaprastinti reikalavimai. Vyriausybės patvirtintame „Ekonomikos DNR plane“ Klimato kaitos ir energetikos krypčiai nuo 2020 liepos 1 dienos iki 2021 gruodžio 31 dienos jau suplanuotos investicijos sudaro 567 mln. euro, o papildomos investicijos – apie 360 mln. eurų. Tai gera proga gyventojams pasinaudoti šiomis investicijoms ir parama saulės elektrinėms įsirengti.

Kokio tipo gali būti jėgainės, už kurias skiriama parama?

  1. Saulės elektrinės namams

Tokios elektrinės statomos ant nuosavo namo stogo ar žemės sklypo. Tai idealus variantas žmonėms, kurie namo šildymui naudoja elektrą, norėtų įsirengti elektromobilio pakrovimo aikštelę ar daug elektros išnaudoja buityje. Efektyviausiai elektrinė veiks, jei stogas bus nukreiptas pietų, pietų/pietryčių/, pietų/pietvakarių kryptimi. Jeigu to nėra, ar stogą dengia šešėliai, jėgainę galima statyti ant žemės.

Parama saulės elektrinėms namams sudaro apie 30 % jos įrengimo kainos. Norintys gauti kompensaciją, prašymus turėtų pateikti nuo 2020 metų spalio 1 d. iki

Parama saulės elektrinėms saulės parkuose

Neseniai vyriausybės patvirtintos nuostatos leidžia kiekvienam gyventojui turėti savo jėgainę ir naudoti jos pagamintą elektrą savo reikmėms, net jei neturi namo ar žemės. Saulės elektrinę galima įsigyti saulės parkuose. Saulės energetikos įmonė „Saulės grąža“ yra įkūrusi tokį parką Kuršėnuose. Galima rezervuoti jėgainę šiame parke ir už jos įsigijimą taip pat gauti valstybės kompensaciją. Parama saulės elektrinėms parkuose siekia 323 euro už 1 kW instaliuotos galios.

Reikėtų paskubėti ir užpildyti paraišką paramai gauti iki liepos 31 dienos, norint jėgainę saulės parke turėti dar šiais metais.

Saulės elektrinės su paskola

Net jei neturite investicijų, nereiškia, kad negalite tapti energijos iš saulės gamintoju ir vartotoju. Galite pasinaudoti lengvatine paskola su itin mažomis palūkanomis. Bendradarbiaujant su „Saulės grąža“ galite gauti nuo 3000 iki 20 000 paskolą, su fiksuotomis 4,9 % palūkanomis. Tam net nereikalingas pradinis įnašas. Galima parama saulės elektrinėms ir su paskola.

Investicijos į saulės energetiką atsiperka per 5-7 metus. Taigi, dabar pats tinkamiausias laikas pasinaudoti valstybės teikiamomis kompensacijomis.

 

 Saulės elektrinės 10 kW kaina

saulės elektrinė 

Kodėl verta įsirengti 10 kW saulės elektrinę?

Elektros kainos nuolatos kyla. Nuo 2020 metų sausio mėnesio elektros tarifas buitiniams vartotojams pakilo 14,7 procento. Nuosavų saulės jėgainių savininkai sumažina elektros kaštus net 3 kartus. Įsirengti tokias jėgaines ypač apsimoka tiems, kas naudoja daug elektros namo reikmėms, įvairiems prietaisams, planuoja įsigyti elektromobilį. Sunaudojant apie 7500 kWh elektros, rekomenduojama 10 kW galingumo saulės elektrinė. Tai maksimalaus dydžio jėgainė, kurią finansuoja Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).

Saulės elektrinės 10 kW kaina

2020 metais, nuo spalio 1 d. galima teikti paraiškas į APVA dėl kompensacijos jėgainės įsirengimui. Parama siekia 323 eurus už 1 kW instaliuotos galios. Todėl saulės elektrinės 10 kW kaina dar labiau sumažėja, su kompensacija jos atsiperkamumas sutrumpėja iki 5-7 metų.

Jeigu per metus sunaudojama apie 7500 kWh elektros, tai 10 kW saulės elektrinės kaina būtų apie 5007 eurai su parama, ji atsipirktų per 4,5 metus. Būtų galima sutaupyti apie 1115 eurus per metus. Norint gauti individualų pasiūlymą ir paskaičiavimus, kokio dydžio jėgainė reikalinga, galima kreiptis į „Saulės grąža“ specialistus. Tai ilgametę patirtį turinti įmonė, kurios patyrusi komanda jau įrengė daugiau kaip 750 didelių ir mažesnių jėgainių Lietuvoje bei užsienyje.

Saulės elektrinės 10 kW kaina susideda iš montavimo darbų, modulių, aukštos kokybės inverterių, apmokymų kaip naudotis sistema, elektrinės pridavimas eksploatacijai. Įrangos tarnavimo garantija siekia 25 metus.

Jėgainių įrengimas

Jėgainės gali būti įrengiamos ant šlaitinio ar plokščio namo stogo, integruotos į stogo dangą. Saulės elektrinės 10 kW komplektuojamos iš 29-33 modulių. Visas plotas užims apie 60 kvadratinių metrų. Įrengimo darbai užtruks 1-5 mėnesių.

Elektros gamintojais gali tapti ir nuosavo sklypo neturintys, butuose gyvenantys žmonės, įsigiję jėgainę iš saulės elektrinių parko. „Saulės grąža“ tokiame parke Kuršėnuose jau galima rezervuoti jėgainę. Elektrinių savininkai ne tik 3 kartus sumažina elektros kaštus, bet ir gamina švarią, aplinkai nekenksmingą energiją. Taip prisideda prie švaresnės aplinkos sau, savo vaikams ir anūkams kūrimo.