Teisinės paslaugos: kada ir kur kreiptis?

 

teisinės paslaugosNutiko nelaimė, ištiko bėda Jums, artimam žmogui, o gal tiesiog prisireikė svarbaus patarimo ar neilgos konsultacijos teisės klausimais? Laikas pasirūpinti tinkamas paslaugas teikiančiais specialistais. Praktika rodo, kad labai daug žmonių apie savo teises žino mažai, o ne retai susidūrus su sudėtinga situacija nepasivargina pasikonsultuoti, tad lieka nuskriausti. Tam ir yra įvairios teisinės paslaugos, kurios teikiamos praktiškai kiekviename Lietuvos mieste.

Kai pradedame kalbėti apie teisines paslaugas, daugelis įsivaizduoja, jog tai aukštos materijos, kurios reikalingos tik dalyvaujant teisme, nusikaltus ar patekus į teisėsaugos rankas, tačiau tai toli gražu nėra tiesa. Iš tiesų kasdieniame gyvenime gali susiklostyti pačių įvairiausių situacijų, kuomet galite nepagalvoti, bet Jums tikrai praverstų teisinės paslaugos.

  • Įvyko avarija. Lietuvoje yra šeimų, kurios turi du ar net tris automobilius. Tad auto įvykiai mūsų šalyje tikrai nėra kažkas keisto, tai dažniausiai kasdienybė. Lietuvoje galioja įstatymas, pagal kurį visos transporto priemonės, dalyvaujančios eisme, turėtų būti apdraustos civiliniu draudimu. Avarijos ir draudimo klausimai yra viena iš tų situacijų, kuomet gali prisireikti teisinių konsultacijų. Ne retai draudimas netinkamai supranta situaciją, netinkamai atsiskaito su klientais ar vengia to daryti, todėl kartais teisinės konsultacijos, susijusios su draudimu, tikrai reikalingos.
  • Gavote palikimą. Dar vienas atvejis gyvenime, su kuriuos žmonės susiduria netikėtai. Netekus artimo žmogaus ir gavus palikimą, ne retas susimąsto, jog iš tiesų nežino, ką dabar daryti. Palikimo perėmimas, dalybos ar kiti su tuo susiję klausimai kartais tampa rimta problema Lietuvoje dėl teisinės bazės bei žmogiškumo     Todėl dažnai specialistai perspėja, jog gavus palikimą, būtų naudinga pasidomėti, kur nebrangiai netoli Jūsų teikiamos teisinės paslaugos šiuo klausimu.
  • Konfliktas darbe. Dar vienas dažnas klausimas, dėl kurio patarimo, konsultacijos ar nedidelės pagalbos į teisines paslaugas teikiančius specialistus kreipiasi žmonės, tai Darbo teisė. Ir tai nebūtinai reiškia, jog klientai būna atleisti, susipykę su viršininku ar kitaip prasikaltę darbovietėje. Gali būti, jog darbovietėje tiesiog nesuteikiamos tinkamos darbo sąlygos, darbdavys nesudaro galimybės darbuotojams pailsėti, nesuteikia priklausančių laisvų dienų, nepaiso sutartyje nurodyto atlyginimo mokėjimo grafiko. Dėl tokių klausimų galima kreiptis pagalbos į teisininkus ir jie patars, ką toliau daryti. Teisinės paslaugos, susijusios su darbo teise,  nebūtinai gali reikšti skundą ar darbdavio įdavimą Darbo inspekcijai, profesionalus specialistas gali tiesiog patarti, kaip reaguoti vienoje ar kitoje situacijoje.