Individuali veikla – lanksti darbo forma

individuali veiklaIndividuali veikla domina verslauti nusiteikusius žmones. Ji gali būti apibūdinama kaip lanksti. Laisvai samdomas darbas turi įvairių privalumų, tačiau ypač svarbu laikytis prievolių – laiku deklaruoti pajamas ir sumokėti mokesčius.

Artėjant gegužei – VMI apgultis

Artėjant gegužės mėnesiui, laikui, iki kurio reikia deklaruoti pajamas ir sumokėti mokesčius, VMI driekiasi eilės. Mokesčių inspekcijoje kiekvieną pavasarį situacija kiek chaotiška. Ne dėl pačios įstaigos darbo, o dėl klientų apgulties. Žmonės delsia ir tuomet suskumba, kad reikia deklaruoti ir sumokėti. Tiesa, pastebima, kad tokių didelių eilių nesusidarytų, jei internetinė deklaravimo sistema būtų paprastesnė. Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl apsilankoma VMI, yra būtent nepatogi sistema – nesinori pridaryti klaidų, todėl vykstama į įstaigą, kur tikimasi profesionalų pagalbos.

Trys mokesčiai

Individuali veikla yra susijusi su trimis mokesčiais – du iš jų „Sodrai“ ir vienas VMI. Pasitaiko atvejų, kad asmuo neįsigilina į mokesčių įstatymus ir perveda tik GPM mokestį į VMI ir nesusimąsto, kad dar du pervedimai turi būti į „Sodrą“. Ką tai reiškia? Ogi tai, kad norint vykdyti individualią veiklą svarbu susipažinti, kokios yra taisyklės. Taip išvengiama nesklandumų.

70 / 30

Džiugu, kad individuali veikla, nors ir apibrėžta mokestinėmis prievolėmis, yra lanksti išlaidų požiūriu. Galima tiesiog pasirinkti, kad išlaidos sudaro 30 proc. nuo pelno. Taip palengvinama mokestinė našta, be to, nereikia rinkti kiekvieno kvito ir skaičiuoti, kokie tiksliai kaštai susidaro. O kai ką apskritai sudėtinga apskaičiuoti, pavyzdžiui, elektros sąnaudas dirbant ar kuro sąnaudas vykstant pas klientus.

Greitai

Individuali veikla įsteigiama gana greitai, tam nereikia jokio įstatinio kapitalo. Pats žodis „individuali“ sufleruoja, kad steigėjas yra vienas žmogus.

Sąskaitų kaupimas ir žurnalo pildymas

Veiklos vykdytojai atlikę darbą išrašo sąskaitą faktūrą ir pildo pajamų bei išlaidų žurnalą. Kadangi mokesčiai mokami kartą per metus, šie dokumentai padeda geriau susiorientuoti ir lengviau viską apskaičiuoti.

Įvairios veiklos rūšys

Galima pasirinkti ne vieną veiklos rūšį. Kartais tai labai aktualu, nes kartais tas pats žmogus teikia porą ar daugiau paslaugų. Tai dar kartą patvirtina individualios veiklos lankstumą.

 

 

 

Įmonių steigimas Kaune: noriu, galiu, darau!

įmonių steigimas KauneSenosios kartos atstovai buvo pripratę prie sovietinio modelio, kai viską tiesiog reikėdavo pasiimti „patiektą ant lėkštutės“ – paskirtas darbas ir gyvenamoji vieta laukė tavęs. Iš vienos pusės – patogu ir garantuota, tačiau, kita vertus, kvepia suvaržymais…Šių dienų visuomenė žavinga kūrybingais, idėjų pilnais asmenimis. Jiems atviras įmonių steigimas Kaune ar bet kuriame kitame patraukliame mieste. Prieš pradedant žengti nuosavo verslo link, reikėtų prisėsti ir detaliai apsvarstyti šiuos tris punktus – noriu, galiu, darau.

Noriu

Tai – bene „romantiškiausia“ verslo pradžios dalis. Kai kuriais atvejais verslininko bruožai išryškėja vaikystėje, kai dar ankstyvame amžiuje vaikas pasižymi išskirtiniu savarankiškumu, atkaklumu, kūrybiškumu, iniciatyvumu, noru vadovauti ir dominuoti bendraamžių grupėje. Aišku, neretai būna taip, jog pirmiausia „atsikandama“ valdiškos „duonos“ ir, pajutus nepasitenkinimą vadovybe, uždarbiu, perspektyvų miglotumu ar kitais veiksniais, pradedama žvalgytis kitų galimybių. Kodėl tai negalėtų būti įmonių steigimas Kaune?

Galiu

Jei noras neišgaruoja per naktį ar savaitę, žmogus pradeda regzti konkretesnius jo įgyvendinimo planus. Šiame etape svarbu savo svajonę apipavidalinti taip, jog idėja neprasilenktų su esamomis galimybės bei turėtų perspektyvą tikslinėje rinkoje. Būtina skirti laiko potencialių klientų poreikių bei esamų konkurentų veiklos analizei. Paaiškėjus, jog planuojama siūlyti prekė ar paslauga jau ir taip gerokai viršija paklausą, gali tekti ieškoti alternatyvios idėjos. Juk verslas kuriamas ne dėl pasimėgavimo procesu, bet tikintis realios naudos ir pelno. Taip pat reikėtų atsakyti sau į klausimą, kas būtų, jei nepasisektų – verslas, kaip žinia, visada siejasi su rizika.

Darau

Tai – etapas, kurį pasiekia asmenys, tikintys, jog įmonių steigimas Kaune, jų atveju, yra perspektyvas žadantis ir turimomis galimybėmis įgyvendinamas siekis. Metas pradėti imtis realių darbų. Būsimieji verslininkai šioje vietoje gali rinktis skirtingus variantus: visas įmonės steigimo smulkmenas atlikti savarankiškai arba pirkti šią paslaugą iš atitinkama veikla užsiimančių specialistų. Pastaroji alternatyva pareikalaus papildomų piniginių išlaidų, tačiau gerokai palengvins dalią žmogaus, niekada nesusidūrusio su verslo kūrimo vingrybėmis. Nors šiandien daugelį klausimų galima išspręsti  per elektronines prieigas sugaištant nedaug laiko, šios srities naujokui dažnai būtinas garantas, jog verslo kūrimo pradžia atliekama laikantis visų teisės normų. Tai garantuoja profesionalų pagalba.

Nuosavo verslo pradžia nėra tokia sudėtinga, kaip gali atrodyti. Tereikia didelių noro, objektyvaus turimų galimybių įvertinimo bei, savaime suprantama, realių darbų. Pastarajame etape galima kreiptis pagalbos į specialistus, siūlančius įmonių steigimo paslaugas.