Veterinarijos klinika Vilniuje pataria, kaip elgtis su ėdalui išrankiu šunimi

Veterinarijos klinika VilniujeAugintinių priežiūra reikalauja ne tik atsakomybės, bet ir specifinių žinių, padedančių spręsti įvairaus pobūdžio sunkumus. Itin dažna problema – ėdalui išrankaus šuns maitinimas. Veterinarijos klinika Vilniuje primena, kad tik pilnavertį ėdalą gaunantis augintinis bus sveikas ir laimingas, todėl pasirūpinti šuns mitybos klausimais privalu kiekvienam šeimininkui.

Paprastai visi sunkumai dėl ėdalo yra susiję su augintinio išrankumu, kur kas rečiau – su liga. Be to, neretai šeimininkai mano, kad augintinis turi mitybos problemų net ir tuo atveju, jei šuo yra visiškai sveikas ir energingas. Nepamirškite, kad jei šuo suėda mažiau sauso ėdalo, nei nurodyta ant pakuotės, tai dar nereiškia, kad jį kankina mitybos problemos – nemaža dalis šunų suėda vos 60 proc. numatytos ėdalo normos. Be to, suaugęs šuo gali kelias dienas badauti ir tai nėra pavojinga.

Susirūpinti šuns mitybos įpročiais reikėtų tuo atveju, jei augintinis ėdalo atsisako ilgesnį laiką ir šuns svoris pradeda kristi. Veterinarijos klinika Vilniuje teigia, kad jei šuns skrandis ilgesnį laiką būna tuščias, šuo pradeda jausti diskomfortą ir skausmus. Neretai ėdalo atsisakymas sukelia pykinimą ir vėmimą. Be to, negalima pamiršti, kad atsisakius maitintis, šuns kraujyje mažėja cukraus kiekis, todėl augintiniui ims svaigti galva, kankins silpnumo jausmas ir mieguistumas.

Esminis klausimas, į kurį privalote atsakyti, norėdami padėti augintiniui – kodėl šuo neėda? Nors paprastai šuo neėda dėl išlepimo (toks augintinis žino, kad atsisakęs vieno ėdalo, gaus kitų gardumynų), tačiau nenoras valgyti gali pranašauti ir sunkią ligą, pvz., infekcijas, navikus, dantų ligas, kepenų veiklos sutrikimus ir t. t. Šuo gali neėsti ir dėl streso, pvz., pasikeitus gyvenamai aplinkai. Jei įtariate, kad šuo susirgo, nieko nelaukdami kreipkitės į veterinarijos kliniką. Specialistai atliks visus tyrimus, nustatys problemą, parinks tinkamiausias gydymo priemones ir sudarys specialų mitybos planą.

Jei šuo nevalgo dėl to, kad yra išrankus, jums teks skirti daugiau pastangų ir ieškoti efektyviausių būdų, leidžiančių sugrąžinti augintinį į įprastą ritmą. Veterinarijos klinika Vilniuje primena, kad šunį rekomenduojama šerti vienos rūšies ėdalu, kadangi dažnai keičiant maistą, augintinis tampa išrankesnis. Kovodami su minėtąja problema, kur kas rečiau duokite skanėstų ir nešerkite augintinio maistu nuo stalo. Stenkitės augintinį šerti reguliariai, kasdien tuo pačiu laiku. Jei yra galimybė, prieš ėdalo davinį, išveskite šunį pasivaikščioti. Jei duotos normos šuo nesuėda per vieną kartą, po dešimties minučių dubenėlį su maistu paslėpkite iki kito ėdimo. Suaugusį šunį rekomenduojama maitinti kas 10–11 valandų, o jauną šuniuką – kas 4–8 valandas.